Nedjelja, 5. Maja 2024.

OKK Sloboda u Mejdanu savladala ekipu Sparsa: Na utakmici predstavljena i velika zastava sa sloganom

Derbi 4. kola košarkaške Lige 10 BiH večeras u Velikoj dvorani Mejdan u Tuzli odigrali su OKK Sloboda i sarajevski Spars.

Zasluženu pobjedu rezultatom 78-65 (13-16 23-11 19-22 23-16) ostvarili su domaći košarkaši uz neizostavnu podršku oko 1.500 gledalaca koji su sa tribina pratili ovaj meč.

Utakmicu su nešto bolje otvorili gosti iz Sarajeva koji su nakon prve četvrtine imali prednost od tri poena razlike.

Druga četvrina u potpunosti je bila u znaku Slobode čiji košarkaši predvođeni sjajnim Đumićem i Brownom postižu 23 poena i tako na poluvrijeme odlaze kod rezultata 36-27.

U trećoj četvrtini publika je imala prilku gledati prilično izjednačenu igru na obje strane da bi u posljednjoj dionici utakmice izabranici Velimira Gašića ubacili u brzinu više povećavajući rezultatsku prednost do konačnih 78-65.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Đumić sa 19 postignutih poena. Odličnu partiju pružio je i Brown sa 15 poena.

Kod gostiju najučinkovitiji bio je Bajramović sa 17 poena dok ga je Zahiragić pratio sa 11 poena.

Bila je ovo druga pobjeda košarkaša Slobode u dosadašnja četiri odigrana kola.

Na utakmici je predstavljena i velika “crveno-crna” zastava koja se prostirala preko čitavog terena sa sloganom “Boja dresa tvog, je boja srca mog!” koji je osmislio vjerni navijač Saša Mihajlović tokom nagradne igre kompanije Carlsberg i brenda Pan za najbolji slogan. (Tuzlanski.ba)