Utorak, 30. Aprila 2024.

OKK Sloboda savladala ekipu Sutjeske i plasirala se u finale memorijalnog turnira ‘Sabit Hadžić’

Omladinski košarkaški klub Spars Realway organizuje Treći memorijalni turnir Sabit Hadžić, koji će u znak sjećanja na velikana bh. košarke održati danas i sutra u dvorani Novo Sarajevo na Grbavici.

Košarkaši Slobode otvorili su turnir i savladali ekipu Sutjeske rezultatom 73:64 u prvoj utakmici.

Prva četvrtina protekla je u ispitivanju snaga i izjednačenoj igri što je na kraju prvih deset minuta pokazao i rezultat na semaforu (18:18). Blagu prednost u drugom periodu imali su izabranici Damira Mulaomerovića, pa na odmor odlaze sa vodstvom 36:33.

Sloboda kroz agresivnu odbranu i pogođene otvorene šuteve za tri poena dolazi do značajne prednosti koju zadržava do kraja susreta i zakazuje finale sa pobjednikom susreta Spars Realway – Čelik.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mustapić sa 17 ubačenih poena, dok kod ekipe Sutjeske istakao se Spasojević sa 23 ubačena poena.

Sloboda – Sutjeska 73:64   (18:18; 18:15; 16:16; 21:15)

Sloboda: Mustapić 17, Alikadić 8, Andelija, Davis 9, Bojić 12, Muhizaba 8, Victor 4, Omerović, Krajihić, Manjgafić 8, Durmo 7, Jakupović.

Sutjeska: Milović 8, Goranović 2, Milošević 3, Varajić, Vulević 2, Tončić, Bošković 8, Gardašević, Vuković, Spasojević 23, Sejfić 2, Lazović 16. (Tuzlanski.ba)