Srijeda, 1. Maja 2024.

Košarkaši Sobode u produžecima savladali Spartak

Košarkaši Slobode dočekali su Prijedor Spartak u okviru 19. kola Lige Bosne i Hercegovine.

Obje ekipe su dobro otvorile utakmicu, a prvu četvrtinu košarkaši Spartaka završavaju sa 21:18. U toku prvog dijela susreta Sloboda je imala malu razliku zaostatka za timom iz Prijedora.

Košarkaši Spartaka su nastavili dobar niz te na poluvrijeme odlaze kod rezultata 35:30.

Treći period košarkaši Spartaka završavaju kod rezultata 52:44. U četvrtom periodu Sloboda smanjuje prednost tima iz Prijedora te su znatno bolji nego u prvom dijelu susreta. Sloboda u posljednjoj minuti prelazi u vodstvo sa rezultatom 65:63, ali na samom kraju Spartak dolazi do poena i rezultat je neriješen.

Igrao se potom produžetak i nakon velike drame košarkaši Slobode ostvarili su pobjedu rezultatom 80:71.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Ismet Sejfić sa 21 poistignut poen, dok je kod gostiju najefikasniji bio Nemanja Stanković sa 18 poena. (Tuzlanski.ba | Foto: Blicko Junior)