Iznenadna odluka: Jonquel Jones više ne želi igrati u Evropi

Jonquel Jones više ne želi nastupati u dresu ekipe Cukurova Basket Mersin, pišu turski mediji.

Tamošnji portali izvještavaju kako je bivša reprezentativka Bosne i Hercegovine otišla na božićni dopust. Međutim, nije se vratila u klub kasnije, prema ranije utvrđenom dogovoru.

Jonquel Jones: Želi prekid ugovora

Navodno je ponajbolja svjetska košarkašica obavijestila klupsko rukovodstvo kako želi prekinuti saradnju s trenutnim liderom turskog šampionata.

To je uradila neposredno uoči meča Predsjedničkog kupa (takmičenje poput superkupa) protiv Fenerbahcea.

Njena ekipa je ipak savladala istanbulski tim i osvojila trofej. Zatim je Mersin zabilježio i ubjedljivu prvenstvenu pobjedu u gostima kod Antalyje (91:60).

U oba meča Jones nije igrala. Izvjesno je da će njen ugovor s Mersinom biti raskinut.

Ove sezone u Euroligi je prosječno bilježila 17,6 poena i 14,6 skokova.

Povukla se iz reprezentacije

Zasad nema nagovještaja gdje bi nekadašnja “Zmajica” mogla nastaviti karijeru, prenosi SC sport.

Podsjetimo, fantastična WNBA košarkašica predvodila je reprezentaciju BiH do senzacionalnog petog mjesta na Evropskom prvenstvu 20201. godine.

Bila je i ključna igračica “Zmaijca” na putu do historijskog plasmana na Svjetsko prvenstvo. U septembru prošle godine, bh. košarkašice su zauzele 12. mjesto na završnici SP u Australiji.

Nakon ovog takmičenja, 28-godišnji centar (198 centimetara) sa Bahama je odlučila da se povuče iz reprezentacije BiH.