Utorak, 30. Aprila 2024.

Džanan Musa ubacio 10 poena u ubjedljivoj pobjedi Reala nad Efesom

Tim iz Madrida je dominirao od samog početka, kada su poveli sa 26:9, ali je domaći tim do kraja prve četvrtine napravio nevjerovatnu seriju od 15:0, pa je Real nakon prvih deset minuta imao samo dva poena prednosti (26:24).

Efes se držao do sredine druge četvrtine, a onda su gosti okrenuli igru u svoju korist te do poluvremena imali 14 poena viška (55:41).

U drugom poluvremenu se igra Efesa u potpunosti raspala, a Real je bio nemilosrdan prema protivniku te je na kraju bilo ubjedljivih 103:80. Najefikasniji kod pobjednika bio je Jabusele sa 22 poena, a Kozer je dodao 18.

Reprezentativac BiH Džanan Musa ubacio je 10 poena. Sa druge strane Darijuš Tompson dao je 20, a Rodrig Buboa 19 poena.

Real je maksimalan nakon dva odigrana kola u Euroligi, dok Efes i dalje ne zna za pobjedu. Madriđani u narednom kolu dočekuju Žalgiris, dok će Efes u Istanbulu igrati protiv Asvela.