Nedjelja, 5. Maja 2024.

Džanan Musa proslavio titulu prvaka Evrope ogrnut zastavom Bosne i Hercegovine!

U Kaunasu se odigrao finalni susret Final Foura košarkaške Eurolige u kojem je Real Madrid savladao Olympiakos rezultatom 79:78.

Košarkaši Real Madrida i bh. igrač Džanan Musa večeras su protiv Olympiacosa odigrali finale Eurolige, što je bio prvi put u historiji da jedan igrač iz BiH igra finale najelitnijeg košarkaškog takmičenja u Evropi i da osvoji titulu prvaka!

Ekipa Reala je u dramatičnoj zavfršnici u finalnom susretu slavila protiv Grčke ekipe doslovno u posljednjim sekundama je osvojila svou 11 titulu prvaka Evrope.

Nakon pobjede uslijedila je i predaja pobjedničkog pehara te slavalje koje je Džanan Musa dočekao ogrnut zastavom svoje domovine!