Evropske igre: Bh. kajakaš Darko Savić zauzeo 20. mjesto u trci na pet kilometara

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Darko Savić zauzeo je 20. mjesto u utrci kajak jednosjed na 5.000 metara na Evropskim igrama u Azerbejdžanu.

U Mingaževiru, mjestu udaljenom 250 kilometara od Bakua, Savić je utrku završio za 22:53,68 minut. Na startu je bilo 29 takmičara od čega petorica nisu završila takmičenje.

Savić više neće nastupiti na Evropskim igrama. U utrci na 1.000 metara nije se uspio kvalificirati u finale.

Zlatnu medalju osvojio je Max Hoff iz Njemačke s vremenom 20.01,864 minut, srebrenu Fernando Pimenta iz Portugala, a bronzu Cyrille Carre. (AA)