Srijeda, 17. Aprila 2024.
Tuzlanski.ba logo

U Tuzli održan VII turnir najboljih mladih šahista iz Tuzlanskog kantona

Preuzmite sliku

Šahovski turnir mladih zaljubljenika u šah, učenika osnovnih škola iz Tuzlanskog kantona, sedmu godinu zaredom održan je ovog vikenda u organizaciji Richmond Park Međunarodne škole Tuzla i Tuzlanskog šahovskog kluba “Sloboda“.

Turnir, koji sada već postaje tradicionalni, iz godine u godinu okuplja sve veći broj učesnika. Tako je ove godine na ovom prestižnom takmičenju nastupilo preko 160 učenica i učenika od I do IX razreda osnovnih škola sa područja Tuzlanskog kantona.

Ovogodišnji tuzlanski šahovski turnir mladih šahista održana je pod nazivom ”BIJADER ATIĆ – ŠAHOVSKA LEGENDA TUZLE”.

Poslije prigodnog obraćanja predstavnika Tuzlanskog šahovskog kluba, Adnana Karahmetovića i Edine Udvinčić, predstavnice Richmond Park Međunarodne škole Tuzla, turnir je svečano otvorio Adnan Karahmetović, predsjednik TŠK Sloboda.

Profesorica Udvinčić je ovom prilikom naglasila da je šah plemeniti sport koji ima značajno mjesto u vannastavnim aktivnostima učenika Richmond Park Međunarodne škole Tuzla jer potiče razvoj, povećava kvocijent inteligencije kod djece, potiče kreativnost, poboljšava vještine čitanja i unapređuje sposobnost pamćenja.

Naglasila je, također, da je šah igra koja u sebi sadrži elemente matematike, logike i umjetnosti, te kod učenika razvije strpljenje i maštu, a to je upravo sve ono što moramo izgraditi.

Nakon iscrpljujućih i zanimljivih partija šaha, najuspješnijim mladim šahistima dodijeljene su medalje i diplome, koje je uručio direktor Richmond Park Međunarodne škole Tuzla, Sadmir Delić.

Delić je naglasio kako su svi prvoplasirani učenici u svojim kategorijama osvojili zlatnu medalju, dok su drugoplasirani i trećeplasirani učenici zaslužili srebrnu, odnosno bronzanu medalju.

Rezultati:

OSNOVNA ŠKOLA

I razred:

1. Irfan Bajramović;

2. Vedad Latifović.

I razred:

1. Amila Babić.

II razred:

1. Ensar Hodžić;

2. Ajdin Ikanović;

3. Vedran Džindić.

III razred:

1. Edin Husanović;

2. Muhamed Omazić;

3. Edin Zubčević.

III razred:

1. Nisa Šećerbegović;

2. Amina Karahmetović;

3. Sara Čerkezović.

IV razred:

1. Muhamed Mujkić;

2. Demir Spahić;

3. Selim Hajdarević.

IV razred:

1. Emira Mujkić.

V razred:

1. Kenan Uvalić;

2. Davud Hodžić;

3. Eldin Babić.

V razred:

1. Merima Konjić;

2. Merjem Džafić;

3. Ema Jahić.

VI razred:

1. Emin Osmanhodžić;

2. Harun Alić;

3. Benjamin Mujčić.

VI razred:

1. Sabina Skeledžić;

2. Leila Randall;

3. Lejla Omerašević.

VII razred:

1. Dino Borčak;

2. Adin Mandžuka;

3. Zlatan Halilović.

VII razred:

1. Elma Mujanović;

2. Majda Lojić.

VIII razred

1. Ado Mešić;

2. Armin Bijedić;

3. Omer Jahić.

VIII razred:

1. Esma Ćosićkić.

IX razred:

1. Bekim Osmanović;

2. David Divković;

3. Dženan Ćeskinović.

IX razred:

1. Lamija Demirović;

2. Anela Letić;

3. Šejla Smajlović.

Regularnost turnira su pratili: Rusmir Jašarević, profesor u Richmond Park Međunarodnoj školi Tuzla, suđenje na turniru je veoma dobro uradio glavni sudija Boris Budimir sa svojim pomoćnicima: Jusuf Malkić, Sadro Andrić, Rafo Andrić i David.

Tuzlanski.ba možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje