Srijeda, 8. Maja 2024.

Ahmić Nedim iz TK Sloboda, pobjednik dvoranskog državnog prvenstva do 18 godina

Jučer je na terenima TK Sloboda Tuzla održano dvoransko državno prvenstvo u katergoriji do 18 godina.

Na prvenstvu su učestvovali najbolji juniori BiH. U muškoj konkurenciji titulu najboljeg osvojio je Ahmić Nedim iz TK Sloboda,pobjedivši u finalu svog klupskog kolegu Lukasa Tomića rezultatom 2:0 (7-5 6-3). Ovom pobjedom Ahmić je tituli državnog prvaka na otvorenom prvenstvu dodao i titulu na dvoranskom prvenstvu.

Talentovani Ahmić je u najboljem svjetlu okončao takmičenja u konkurenciji teniskog saveza BiH,jer pored spomenute dvije titule uspio je osvojiti i jednu titulu državnog prvaka u mlađim kategorijama kao i dvije masters titule.

Velike zasluge za uspjehe talentovanog tenisera pripadaju i trenerima teniskog kluba Sloboda,Jogunčiću i Mulahasanoviću kao i prvom Nedimovom trener Džinđovskom.

Nakon osvojenih titula, Ahmić najavljuje učesće na turnirima ITF  kategorije 10.000 dolara gdje očekuje dobre rezultate.