Subota, 18. Maja 2024.

Fudbaleri Slobode na pragu povratka u Premijer ligu BiH

Remijem u Kaknju Sloboda je zadržala lidersku poziciju, dok je Jedinstvo iz Bihaća poraženo u Banovićima minimalnim rezultatom 1:0.

Fudbaleri Slobode u utakmici 25. kola Prve nogometne lige Federacije BiH u Kaknju protiv ekipe Rudara odigrali nerješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme na stadionu u Kaknju završeno je bez golova uz incijativu domaćih fudbalera.

Fudbaleri Slobode su u 63 minuti preko Sulejmana Krpića iz jedanesterca uspjeli da povedu rezultatom 1:0, međutim radost crveno-crnih nije dugo trajala jer su igrači Rudara poravnali rezultat preko Mirvića u 70 minuti koji je preciznim šutem sa oko 16 metara savladao golmana Slobode Hadžića.

Zahvaljujući prije svega pobjedi ekipe Budnćnosti protiv Jedinstva Sloboda će ostati lider na tabeli.

Budućnost je povela preko kapitena Mujuća povela već u 2 minuti što se na kraju ispostavilo kao konačan reultat.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola u koja će Slobode ući sa dva boda prednosti u odnosu na Jedinstvo iz Bihaća. Naredno 26. kola fudbaleri Slobode igraju na Tušnju a protivnik je Orašje. (Tuzlanski.ba)