Prijava je vraćena sa rukom ispisanom bilješkom da je pronađena iza fioke pošte.
Žena koja je provela 48 godina pitajući se zašto na molbu za posao iz snova nikada nije odgovoreno, konačno je otkrila zašto.
Tizi Hodson, 70- gopdišnjakinja iz Gedney Hilla u Lincolnshire-u, nije mogla vjerovati svojim očima kada je otvorila poštu i otkrila da je njeno originalno pismo kojim se prijavljuje za posao kaskadera motocikla, poslano u januaru 1976., zaglavljeno iza fioke pošte svih ovih godina, piše BBC.
Uprkos tome što se izgubila u postu, neuspjeh nije omeo njenu hrabru karijeru jer je našla posao koji ju je odveo širom svijeta.
Opisujući pismo koje je vraćeno kao "nevjerovatno", gospođa Hodson je rekla:
"Uvijek sam se pitala zašto se nikad nisam javila za posao. Sada znam zašto."
Na vrhu pisma je rukom pisana bilješka koja glasi: „Kasna isporuka putem Staines Post Officea. Pronađen iza remija [sic]. Kasni samo 50 godina.”
Gospođa Hodson ne zna ko je vratio pismo, niti kako je uopšte dospelo do nje.
“Kako su me pronašli kada sam se selila 50-ak puta, a čak četiri ili pet puta selila van zemlje”, rekla je.
„Mnogo mi znači što sam ga dobila nazad. Jasno se sjećam kako sam sjedila u svom stanu u Londonu i kucala pismo. Svakog dana sam tražila svoju objavu, ali tamo nije bilo ničega i bila sam toliko razočarana jer sam zaista, zaista, htjela da budem kaskader na motociklu", kazala je.
Srećom po gospođu Hodson, šutnja nakon njene prijave nije je odvratila od pokušaja zapošljavanja drugih poslova.
Preselila se u Afriku, radila kao čuvar zmija i šaptač konjima, naučila da leti i postala akrobatski pilot i instruktor letenja.
View this post on Instagram
Osvrćući se na pismo koje je poslala kada je tek počinjala, gospođa Hodson je rekla:
„Bila sam veoma oprezna da ne dozvolim ljudima koji su reklamirali kaskadera da znaju da sam žensko, ili sam mislila da neću imati šanse da čak i dobiti intervju. Čak sam im glupo rekala da mi ne smeta koliko ću kostiju slomiti jer sam na to navikla".
„Kada bih mogala da razgovaram sa svojom mlađom sobom, rekla bih joj da ode i uradi sve što sam uradila. Provela sam tako divno vrijeme u životu, čak i ako sam slomila nekoliko kostiju", zaključuje.