U izraelskom zračnom napadu istočno od Rafaha ubijena su trojica policajaca, objavilo je Hamasovo ministarstvo unutarnjih poslova, nazvavši to kršenjem krhkog primirja uspostavljenog 19. januara.

U izraelskom zračnom napadu ubijena tri pripadnika Hamasove policije
Foto: Ilustracija | Raniji napadi

Ministarstvo je navelo da su policajci bili raspoređeni kako bi osigurali ulazak humanitarnih kamiona u Gazu.

"Oštro osuđujemo ovaj zločin. Pozivamo posrednike i međunarodnu zajednicu da prisile okupacijsku vojsku da prestane napadati policijske snage koje su civilna služba", stoji u saopštenju.

Izraelska vojska tvrdi da je napad bio usmjeren na nekoliko naoružanih osoba koje su se kretale prema izraelskim snagama u tom području te da su "ciljevi potvrđeni".

Pozvali su stanovnike Gaze da slijede vojne upute i drže se podalje od izraelskih trupa raspoređenih u regiji.