Izraelski ministar odbrane najavio je u četvrtak intenziviranje napada na Iran kako bi potkopao iranski režim.

Izrael najavljuje intenziviranje napada kako bi potkopao iranski režim
Foto: Anadolija | Israel Katz

"Premijer i ja smo naredili IDF-u (vojsci) da eskalira intenzitet udara na strateške ciljeve u Iranu i vladine ciljeve u Teheranu kako bi neutralizirali prijetnje Državi Izrael i potkopali ajatolahov režim", rekao je Israel Katz na službenom nalogu na X-u.

Premijer Benjamin Netanyahu također je rekao da će Iran "platiti cijenu" za raketne napade usmjerene na centralni Izrael rano u četvrtak.

Prema izraelskom javnom emiteru KAN, oko 20-30 iranskih projektila pogodilo je Tel Aviv, Ramat Gan i Holon, kao i bolnicu Soroka u južnom gradu Beersheba.

Iranska državna novinska agencija tvrdi da su projektili ciljali sjedište izraelske vojske i obavještajne službe u blizini bolnice Soroka i da je udarni val izazvao povrede u bolnici.

Najmanje 65 Izraelaca je povrijeđeno u novom valu raketnih napada, prema izraelskim vlastima.