U Tel Avivu i mnogim gradovima na sjeveru Izraela oglasile su se sirene.

Iranske rakete pogodile Tel Aviv i sjeverni dio Izraela, velike ekplozije u Jerusalemu
Foto: Screenshot | X.com | Napadi na Izrael

Iran je izveo dva direkna udara iranskih projektila – jedan u području Tel Aviva i jedan u Herzliji. Izraelska policija saopćila je da je pad raketa iz Irana u okrugu Tel Aviv rezultirao materijalnom štetom.

Eksplozije su se čule i iznad Jerusalema nakon što je vojska upozorila na nadolazeće iranske projektile.

Vojska je u izjavi navela da zračne snage "djeluju kako bi presrele i napale gdje je to potrebno, kako bi uklonile prijetnju".

Oko 20 minuta kasnije, vojska je objavila još jednu izjavu u kojoj se navodi da je ljudima dozvoljeno napustiti zaštićene prostore u nekoliko područja širom zemlje.

Timovi za potragu i spašavanje djeluju na nekoliko lokacija gdje su "primljeni izvještaji o palim projektilima", navodi se u izjavi izraelske policije.

"Rakete i šrapneli pali su u području Tel Aviva, uzrokujući materijalnu štetu, ali nije bilo povrijeđenih", dodaje se.