Vlasti trenutno istražuju uzroke nestanka struje i započinju procedure za ponovno pokretanje elektrana.

Irak bez električne energije, u toku radovi na osposobljavanju mreže
Foto: X.com

Irak je u srijedu saopćio da je nacionalna elektroenergetska mreža potpuno u kvaru širom zemlje, ali da se radi na njenom obnavljanju.

U saopćenju, Ministarstvo električne energije je navelo da je "elektroenergetski sistem potpuno u prekidu u svim iračkim provincijama".

Dodali su da vlasti trenutno istražuju uzroke nestanka struje i započinju procedure za ponovno pokretanje elektrana i ponovno povezivanje isključenih dalekovoda.

Podsjećamo, i područja Iraka su pretrpjela napade u prethodnih nekoliko dana otkako je izbio rat Izraela i Sjedinjenih Američkih Država sa Iranom.