Flota s aktivistima i humanitarnom pomoći za Gazu isplovila je sinoć iz luke u Barseloni, nakon što se dan ranije morala vratiti zbog lošeg vremena, saopćili su organizatori.
Organizatori su poručili da su sa pozitivnim duhom krenuli u ovaj izazov.
"Sada kada se vremenska prognoza popravila, prva grupa brodova je isplovila, noseći ne samo svoje posade već i duh svih koji su stajali na doku i svih koji se širom svijeta dižu zajedno", navela je Globalna flota Sumud.
Također su naveli i da će im se u narednim danima pridružiti još brodova.
"U narednim danima pridružit će se još brodova iz cijelog Mediterana. Poruka iz Barcelone bila je jasna, svijetu je dosta i Palestina nije sama", dodali su.
Oko 200 aktivista, političara i umjetnika iz 44 zemlje zaplovilo je u nedjelju iz Barselone nakon velikog skupa podrške njihovoj misiji.