Reportaža: Odbojkašice Slobode u Tuzlu donijele pehar pobjednika Kup-a FBiH (VIDEO)

Odbojkašice ŽOK „Sloboda – Tuzlafarm" osvojile Kup Federacije BiH

zok-finale-kupaU prepunoj maloj dvorani Sekenderije u Sarajevu jučer se odigrala finalna utakmica Kupa Federacije BiH za odbojkašice između ekipa Kule Gradačac i Slobode-Tuzlafam. Iako je nakon dva odigrana seta sve mirisalo na pobjedu odbojkašica iz Gradačca koje su prije susreta važile za blagog favorita to se nije dogodilo.

Tuzlanke su požrtvovanom igrom predvođene trenerom Almirom Žilićem uspjele da anuliraju prednost od 2:0 u setovima i sasvim zasluženo izbore peti ujedno i odlučujući set.

Nakon što su izgubile u prva dva seta (19:25, 21:25), naše odbojkašice su napravile preokret te do kraja meča osvojile sva tri seta (25:23, 25:20, 15:4), i rezultatom 3:2 osvojile titulu prvaka Kupa Federacije BiH. Takođe treba spomenuti da se ovo takmičenje igralo po prvi puta u historiji naše države.

Za najbolju igračicu finalne utakmice proglašena je kapitn ekipe Sloboda-Tuzlafarm Sanja Kojić Đurić koja je u redove Slobode došla upravo iz Kule Gradačac.

- Presretna sam zbog ove pobjede, hvala curama na sjajnoj utakmici. Ovo nam je do sada najdraža i najznačajnija pobjeda - rekla je nakon susreta Kojić Đurić.

Trener Almir Žilić potajno se nadao pobjedi i ovom velikom uspjehu. "Sam početak utakmice nije krenuo najbolje za moju ekipu, gubili smo 2:0 ali smo ipak smogli snage da se vratimo u meč i evo na kraju slavili smo veoma značajnu pobjedu u finalu Kup-a FBiH. Pehar "poklanjam" gradu Tuzli i našim navijačima koji su nas bodrili" - izjavio je trener Žilić za Tuzlanski.ba.

Finalisti Federalnog Kupa imaju pravo nastupa na finalnom turniru Kupa BiH, koji će biti organiziran početkom aprila naredne godine. Osim ŽOK „Sloboda – Tuzlafarma" i gradačačke Kule, na završnici Kupa BiH nastupit će još i dvije ekipe iz RS-a, a riječ je o odbojkašicama brčanskog Jedinstva i Mladosti iz Gacka. Sloboda kao pobjednik Kup-a Federacije za protivnika će imati ekipu Mladosti iz Gacka koja je rezultatom 3:0 poražena od Jedinstva iz Brčkog. Još uvijek nije poznato gdje će se odigrati ovaj finalni turnir.

U video prilogu pogledajte kratku reportažu sa finalne utakmice Kup-a Federacije BiH: (Tuzlanski.ba)