Na splitskom Filozofskom fakultetu danas je, zbog kriminalističkog istraživanja slučaja koji se dogodio sinoć, otkazana nastava za studente na svim Odsjecima.

Na jednoj društvenoj mreži, u grupi s više članova, student tog fakulteta napisao je kako će izvršiti "school shooting" nad studentima, profesorima i osobljem fakulteta.
Sadržaj njegove poruke postao je predmet istraživanja policijskih službenika nakon prijave više osoba, tim više što je 19-godišnjak na istoj toj društvenoj mreži za profilnu fotografiju postavio sliku s oružjem u ruci, premda i dalje nije poznato radi li se o pravom automatskom oružju ili plastičnoj kopiji.
Dio studenata je samoinicijativno, zbog straha, najavio izostajanje s nastave danas, da bi se nešto prije ponoći donijela i odluka na nivou fakulteta o odgodi nastave u potpunosti.
"Uhapšen je oko 23:30 sati, te se nad istim provodi kriminalističko istraživanje", kazali su iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske.
Dekanica Filozofskog fakulteta u Splitu Ina Reić Ercegovac pisanim putem je odgovorila za Dalmacija News kako je "sigurnost svih studenata i zaposlenika uvijek prioritet pa je na Fakultetu danas otkazana nastava iz predostrožnosti".