"Država je gotovo šest godina mrcvarila petero ljudi pokušavajući da dokaže da su 25. decembra 2018. godine napali i udarili policajca u parku Petar Kočić", rekao je Ozren.
Pet članova grupe "Pravda za Davida" oslobođeno je jučer optužbi za napad na policijskog službenika 25. decembra 2018. godine. Tog dana, na Trgu Krajine i u parku Petar Kočić, uhapšeni su i roditelji ubijenog mladića Davida Dragičevića, zajedno s nekoliko drugih osoba, dok su tražili pravdu za njegovu smrt.
Miljan Kovač, Petar Perduv, Rade Šljivić, Boro Zeljić i Nemanja Graorac tada su optuženi da su napali policijskog službenika MUP-a RS.
"Uhapšeni su Davor, Suza, Sofija, ja i još nekoliko osoba. Dakle, uhapšen je vrh Pravde za Davida, prije svega – uhapšeni su roditelji ubijenog djeteta, i krenulo se sa čišćenjem Davidovog trga. Mi koji smo mjesecima molili za istinu i pravdu smo hapšeni i procesuirani, a ubice su kako tada, tako i danas, slobodno šetale gradom. Zar su zločinci zaista mislili da će ljudi tog dana na trgu nijemo posmatrati hapšenja naših saboraca i čišćenje trga? Zar su mislili zaista da će moj brat stajati mirno dok brat ni kriv ni dužan sjedi u pritvorskoj ćeliji. Naravno da je na trgu došlo do naguravanja. Ali, niko od njih petorice divnih ljudi nije išao namjerno da šuta i udara bilo koga, pa ni one u uniformama. Ali, država od sebe pravi žrtvu, a zapravo su oni ti koji su sve incidente izazvali. Pa kad mogu ubiti i sakriti ubistvo, ne treba onda da čudi ništa drugo", napisao je Ozren Perduv iz Pravde za Davida.
Također je naglasio da je država gotovo šest godina mrcvarila petero ljudi pokušavajući da dokaže da su 25. decembra 2018. godine napali i udarili policajca u parku Petar Kočić.
"Šest godina se Miljan, Petar, Nemanja, Boro i Rade vode kao optuženi ljudi. A, šta se desilo 25. decembra 2018. godine? Jesmo li zaboravili?", dodao je Ozren.