Dunav kod Novog Sada okovan je ledom. Zbog toga je od subote zabranjena plovidba tom rijekom.
Led je djelimično probijen zahvaljujući privatnim brodovima koje je angažovao grad.
Novi Sad nema ledolomoce, pa ih angažuje iz Mađarske. Opširnije u video prilogu. (Aljazeera)