Džambić je izrazio spremnost da podrži lokalnu zajednicu kroz donaciju koja će imati konkretnu korist za građane.

Senad Džambić donirao vozilo za prijevoz osoba sa invaliditetom Domu zdravlja Travnik
Foto: Facebook

JU Dom zdravlja Travnik od danas je bogatiji za multifunkcionalno vozilo namijenjeno prijevozu osoba s invaliditetom koje koriste invalidska kolica, čime će biti znatno unaprijeđene mogućnosti pružanja zdravstvenih usluga ovoj kategoriji pacijenata.

Vozilo je donacija vlasnika kompanije Bingo d.o.o. Senada Džambića, a u Travnik je stiglo nakon susreta i razgovora koje je načelnik Općine Travnik Kenan Dautović imao s njim tokom nedavnog iftara i kasnijeg obilaska grada. Tom prilikom Džambić je izrazio spremnost da podrži lokalnu zajednicu kroz donaciju koja će imati konkretnu korist za građane.

Načelnik Općine Travnik Kenan Dautović istakao je da je riječ o donaciji koja je rezultat neposrednih razgovora i dobre saradnje sa privrednicima koji prepoznaju potrebe lokalne zajednice. Naglasio je kako će Općina i u narednom periodu nastaviti raditi na povezivanju javnih ustanova sa društveno odgovornim kompanijama kako bi se dodatno unaprijedili uslovi za građane Travnika.

"Vrlo rado sam prihvatio ponudu i vozilo je stiglo u JU Dom zdravlja Travnik kako bi bilo na raspolaganju mnogobrojnim korisnicima kojima je ova usluga prijeko potrebna. Nije nevažno napomenuti da će vozilo uveliko olakšati i rad uposlenika Doma zdravlja", napisao je Dautović.

Novo vozilo bit će stavljeno na raspolaganje korisnicima kojima je potreban poseban vid prijevoza do zdravstvenih ustanova, ali će ujedno značajno olakšati i rad uposlenika JU Dom zdravlja Travnik u svakodnevnom obavljanju zdravstvenih usluga.

Posebno je važno što je riječ o vozilu prilagođenom za prijevoz osoba u invalidskim kolicima, što će mnogim pacijentima omogućiti lakši i dostojanstveniji pristup zdravstvenoj zaštiti.