Fudbaleri Slobode pobjedom u Konjicu okončali prvi dio sezone

Fudbaleri Slobode ostvarili izuzetno važnu pobjedu u 15. kolu Prve lige FBiH

sloboda-gostovanje-konjic

Još jučer je crveno-crna ekspedicija sa Tušnja predvođena šefom stručnog štaba Smajilom Karićem otputovala u Konjic gdje se danas odigrao susret posljednjeg kola prvog dijela sezone Prve lige Federacije BiH između Igmana i FK Slobode.

Za naš tim od prve minute nastupili su: Hodžić, Salihović, Omić, Efendić, Musić, A. Mujkić, J. Mujkić, Mehidić, Pršeš, Brčkalić, Mehanović. Utakmica se odigrala po izuzetno teškom i natopljenom terenu jer je prije početka susreta padala jaka kiša koja nije prestajala ni tokom utakmice.

Prvu priliku za postizanje gola Sloboda je imala u 15 minuti, Mehidić je šutirao sa distance a lopta se od bloka odbija u ruke golmana Mulaća. Samo četiri minute kasnije uslijedilo je slavlje na u redovima Slobode, Pršeš je sjajno uposlio Musića koji prsima prima loptu na 11. metara od gola Igmana i rutinski matira Mulaća, 1:0 za Slobodu.

Početkom drugog poluvremena Igman je krenuo agresivno prema golu Slobode kako bi što prije stigli do izjednačenja, međutim jaka kiša ometala je fudbalere obje momčadi u igri na stadionu u Konjicu.

Iako su domaćini u drugom poluvremenu imali terensku incijativu Sloboda je u 74. minuti došla do drugog pogotka u ovom susretu. Jedan od igrača Igmana poslao je loptu prema svojim stoperima ali ona zapada u blatu a na nju natrčava Pršeš. Naš veznjak proslijedio je loptu do Jaganjca koji je sa 12 metara šalje pod prečku Igmana.

Nakon vodstva Slobode rezultatom 2:0 fudbaleri Igmana nastavili su sa terenskom incijativom iz koje su uspjeli stvoriti nekoliko prilika pred golom Slobode ali nije bilo promjene rezultata.

Posljednjih 15 minuta fudbaleri Smajila Karića koncetrisali su se na odbranu svog gola što im je pošlo za nogom do posljednjeg sudijskog zvižduka. Karić je u redovima Slobode tokom susreta izvršio sve tri izmjene.

Sloboda na zimsku pauzu odlazi sa učinkom od 10 pobjeda, 2 nerješena susreta i 3 poraza sa 31 osvojenim bodom. Čestitke ekspediciji sa Tušnja na ovoj izuzetno važnoj pobjedi kojom Sloboda ostaje u utrci za povratak u društvo najboljih. (Tuzlanski.ba)