Osmogodišnji dječak preminuo je na Odjeljenju pedijatrije nakon višesatnog pokušaja reanimacije.
Javna zdravstvena ustanova Bolnica "Dr. Mladen Stojanović" oglasila se putem saopćenja za javnost, a povodom smrti dječaka koji je 6. maja primljen na Odjeljenje pedijatrije i koji je "uprkos preduzetim naporima ljekara preminuo".
Iz te zdravstvene ustanove su izrazili najdublje saučešće porodici preminulog dječaka.
"Znajući da nikakve riječi ne mogu ublažiti bol porodice, u potpunosti se stavljamo na raspolaganje kako njima tako i istražnim organima u toku utvrđivanja okolnosti smrti dječaka i sprovođenja istražnih radnji od nadležnih organa", navedeno je u saopćenju.
Iz JZU Bolnica "Dr. Mladen Stojanović" ističu da se zbog digniteta porodice i poštovanja njihovog bola, do okončanja istražnih radnji koje se preduzimaju od nadležnih organa, neće oglašavati u javnosti niti iznositi detalje o tom nemilom događaju.
Iz prijedorske bolnice napominju da će ta ustanova u punom kapacitetu nastaviti da sarađuje sa svim nadležnim institucijama.
Tužilaštvo je obaviješteno o tragičnom događaju i ispituju se sve okolnosti smrti.