Oštećenja su zabilježena na više 10 kV dalekovoda na području nekoliko gradova u Tuzlanskom kantonu.

Više od 22.000 potrošača u TK bez struje: Najveći broj kvarova u Tuzli, Živinicama, Srebreniku...
Foto: Fena

Jako nevrijeme izazvalo je velike probleme u snabdijevanju električnom energijom širom BiH.

Problemi su evidentirani i na području Tuzlanskog kantona, gdje je bez napajanja trenutno oko 22.013 kupaca.

Prema posljednjem saopćenju Federalne uprave civilne zaštite oštećenja su zabilježena na više 10 kV dalekovoda na području nekoliko gradova u Tuzlanskom kantonu.

Na području Tuzle bez električne energije su dalekovodi Bećarevac, Grabovica, Breške, Dolovi, Dokanj, Tisovac, Troplast, Lipnica i Dobrnja, a pogođeno je ukupno 5.300 kupaca.

U Živinicama su bez struje stanovnici Par Sela, Malina, Husina, Dubrava, Kiseljaka, a bez električne energije je i dalekovod Begići.

U Gračanici su van funkcije dalekovodi Pribava i Gračanica 3, zbog čega je bez struje 3.500 kupaca.

Što se tiče područja Srebrenika, bez struje je ukupno 5.169 potrošača, a do kvarova je došlo na dalekovodima Tinja, Jasenica, Sladna i Duboki Potok.

Uz navedeno je zabilježen i veliki broj kvarova na niskonaponskoj mreži na području svih gradova/općina Tuzlanskog kantona. 

"Sve ekipe su na terenu i rade u punom kapacitetu da otklone što prije probleme u napajanju", saopćili su.