Donacija autobusa dolazi u trenucima kada je Gradsko i prigradsko preduzeće, koje je u privatnom vlasništvu, povisilo cijene karata.

Upriličena primopredaja donacije grada Osijeka: U Tuzlu stigla dva autobusa
Foto: Fena

Prošlosedmična najava o donacija dva autobusa Grada Osijeka za Grad Tuzla danas je realizovana.

Donacija autobusa dolazi u trenucima kada je Gradsko i prigradsko preduzeće, koje je u privatnom vlasništvu, povisilo cijene karata, ali i najavilo ukidanje devet gradskih linija. S donacijom autobusa Grad Tuzla se očito opredijelio za formiranje novog komunalnog preduzeća za prijevoz građana. 

"Izražavam zahvalnost gradonačelniku Lugaviću na izuzetnoj saradnji u proteklom periodu. Sljedeće godine obilježavamo 30. godišnjicu prijateljstva dva grada. Do sada smo sarađivali u nekoliko područja. Na planu kulture, planu privrede, a evo sada i konkretno kroz predaju dva autobusa koje je do jučer koristio Grad Osijek. Radi se o dva autobusa iz 2009. godine, koji su redovno održavani", kaže Dragan Vulin, dogradonačelnik Osijeka. 

Tuzla ima još pobratimskih gradova, a radi se na tome da se slične donacije dobiju i od njih. 

"Zahvaljujemo se Osijeku na poklonu. Na ovoj problematici ne radimo unazad pet dana nego godinu dana. Vjerovatno ćemo u dogledno vrijeme dobiti još jednu donaciju autobusa kako bi ispunili pretpostavke za formiranje javnog gradskog preduzeća", kazao je Zijad Lugavić, gradonačelnik Tuzle. 

Primopredaja autobusa upriličena je na parkingu kod Panonskih jezera