Uposlenici BHANSA-e se i dalje suočavaju sa umanjenim primanjima, potvrdili su danas iz Reprezentativnog sindikata.
Iako im je od strane ministra komunikacija i prometa BiH Edina Forte kao i ministra finansija Srđana Amidžića rečeno da će se nakon odluke Vijeća ministara i uplate sredstava situacija u BHANSA-i normalizovati, to se nije desilo.
"Zaposlenima su i dalje umanjena primanja i prava. Kontrolori letenja trenutno rade pod povećanim opterećenjem, a umanjena primanja predstavljaju ozbiljan sigurnosni rizik za odvijanje zračnog saobraćaja iznad BiH", navode.
Smatraju da trebaju znati zašto su im primanja i dalje umanjena, iako je država osigurala punu finansijsku podršku.