"Naša zajednička odgovornost je da gradimo društvo koje neće dozvoliti zaborav".

Ulaganje u infrastrukturu: Grad Sarajevo izdvaja 150.000 KM za asfaltiranje puta u Srebrenici
Foto: Screenshot | Ilustracija

Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić boravio je danas u posjeti Srebrenici, gdje je, sa zamjenikom načelnika Općine Hamdijom Fejzićem, potpisao ugovor o sufinansiranju infrastrukturnog projekta asfaltiranja dionice puta Sjedače - Klotjevac, vrijednog 150.000 KM.

"Srebrenica za Sarajevo nije samo simbol zajedničke prošlosti i kulture sjećanja, nego trajna obaveza da budemo partner u projektima koji doprinose boljem životu građana. Potpisivanjem ugovora potvrđujemo opredijeljenost glavnog grada BiH da podrži razvoj infrastrukture i ostanak ljudi na ovom prostoru", rekao je Avdić.

Tokom posjete je položio cvijeće na spomen-obilježju Memorijalnog centra Potočari, odajući počast žrtvama genocida.Sastao se i s rukovodstvom Memorijalnog centra Srebrenica - Potočari te obišao Muzej genocida.

"Memorijalni centar u čijem je kompleksu i muzej, predstavlja jedno od najvažnijih mjesta koje čuvaju istinu o počinjenom genocidu koji se desio na ovom prostoru. Naša zajednička odgovornost je da gradimo društvo koje neće dozvoliti zaborav. Hvala direktoru Emiru Suljagiću i svima koji lično i institucionalno doprinose toj misiji", istaknuo je Avdić, saopćeno je iz Gradske uprave Sarajeva.