U francuskoj prijestolnici bit će upriličeno otvaranje Spomenika žrtvama genocida u Srebrenici.
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović boravit će 24. i 25. jula u Parizu.
Održat će niz bilateralnih sastanaka s visokim zvaničnicima Republike Francuske i učestvovati u važnom događaju – svečanom otvaranju Spomenika žrtvama genocida u Srebrenici.
Spomenik je podignut povodom obilježavanja 30. godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici, a njegovo podizanje omogućeno je zahvaljujući gradonačelnici Pariza Anne Hidalgo i Gradskom vijeću Pariza, na inicijativu Udruženja Međunarodna solidarnost BiH – Francuska (SIBH-France).
Ovaj čin predstavlja snažnu poruku sjećanja i solidarnosti.