U francuskoj prijestolnici bit će upriličeno otvaranje Spomenika žrtvama genocida u Srebrenici.

U znak sjećanja: Denis Bećirović u Parizu otvara Spomenika žrtvama genocida u Srebrenici
Foto: SIBH France | Spomenik u Parizu

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović boravit će 24. i 25. jula u Parizu.

Održat će niz bilateralnih sastanaka s visokim zvaničnicima Republike Francuske i učestvovati u važnom događaju – svečanom otvaranju Spomenika žrtvama genocida u Srebrenici.

Spomenik je podignut povodom obilježavanja 30. godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici, a njegovo podizanje omogućeno je zahvaljujući gradonačelnici Pariza Anne Hidalgo i Gradskom vijeću Pariza, na inicijativu Udruženja Međunarodna solidarnost BiH – Francuska (SIBH-France).

Ovaj čin predstavlja snažnu poruku sjećanja i solidarnosti.