Olujne ćelije kretale su se iz Italije prema sjeveroistoku i u jednom trenutku zahvatile područja sjeverno od Ljubljane.

U Sloveniji padao krupan grad: Pratite kretanje nevremena koje se približava i BiH
Foto: Meteo radar

Snažno grmljavinsko nevrijeme praćeno gradom pogodilo je dijelove Slovenije, pričinivši značajnu materijalnu štetu i ostavljajući pojedina naselja bez struje.

Olujna fronta tokom večeri nastavila je kretanje prema Hrvatskoj, za čije je dijelove već izdato narandžasto upozorenje zbog mogućih jakih pljuskova, grmljavine i olujnog vjetra.

Facebook stranica Neurje.si objavila je prizore iz Škofje Loke, gdje je padao izuzetno krupan grad.

"Sve uništeno - bašte, drveće..."

Olujne ćelije kretale su se iz Italije prema sjeveroistoku i u jednom trenutku zahvatile područja sjeverno od Ljubljane.

Vezani članak Sladić najavio kakvo nas vrijeme očekuje u noći kada igraju Zmajevi

Stanovnici Komende navode da je "sve uništeno – bašte, drveće i zaštitne konstrukcije", te da su ostali bez struje.

Prema podacima slovenačke uprave za civilnu zaštitu, posebno su pogođene opštine Naklo i Škofja Loka, gdje je zabilježeno po osam intervencija vatrogasaca, dok slijede Radovljica sa šest i Kranj sa pet prijava.

Vatrogasci su intervenisali i na području Tržiča, Preddvora, Šenčura, Gorenje Vasi-Poljane, Komende i Kanala ob Soči. Za sada nema informacija da je neko povrijeđen.

Olujna fronta pribiližava se Hrvatskoj i BiH

Prema grafičkom prikazu kojeg možete pratiti na OVOM LINKU olujno nevrijeme kreće se prema Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.