Tuzla: Majke sa djecom sutra ponovo na ulicama zbog neisplaćenog dječijeg dodatka
Foto: Tuzlanski.ba

Zbog neisplaćenog dječijeg doplatka za više mjeseci, majke iz TK sa djecom će se, kako su najavile,  ponovo sutra u 11:00 sati okupiti ispred zgrade Ministarstva finansija TK.

Obespravljene majke pozivaju sve ostale da ih podrže u borbi za osnovna prava, piše Tuzlanski.ba.

Podsjećamo, nekoliko desetina ogorčenih majki sa djecom iz TK se okupilo se u ponedjeljak  ispred zgrade Ministarstva finansija TK, tražeći isplatu i dječijeg doplatka, a potom su otišle i pred zgradu Vlade TK, gdje su se zadržale do  popodnevnih sati. Novac na računima nije isplaćen za posljednjih osam ili devet mjeseci, a neke kažu i 10, teško je i brojati. Odlučile su sutra ponovo izaći na ulice jer od borbe za osnovna prava svoje djece, kažu, ne odustaju.

Na sutrašnjim protestima kako kažu očekuju podršku građana i ostalih majki sa područja TK-a. (Tuzlanski.ba)