Četvrti je dan potrage za mladićem koji je 15. juna nestao u jezeru Modrac.

Traje potraga za mladićem koji je nestao u jezeru Modrac, mutna voda i mulj otežavaju proces
Foto: GSS Lukavac | Potraga traje

Iz Uprave policije MUP-a TK su za Tuzlanski.ba kazali da se potraga provodi kontinuirano kako za nestalim mladićem, tako i za policajcem kojeg je u martu odnijela nabujala Jala.

U potrazi na jezeru Modrac učestvuju Gorske službe spašavanja Lukavac i Srebrenik, ronilački tim MUP-a TK – Jedinice za specijalnu podršku, Ronilački klub Vidara i SRD Smuđ.

"Izvršen je pregled određenog dijela jezera, ali nažalost i dalje bez rezultata. Pretraživano je područje gdje je nestao, ali s obzirom na to da je vodna mutna, dno jako muljevito, a vidljivost pod vodom vrlo loša, pa nikakva, potraga još nije dala rezultate, ali nastavlja se", saopšteno je iz Gorske službe spašavanja Lukavac.

Ekipe koriste i specijaliziranu opremu za podvodnu pretragu, uključujući sonar tehnologiju.

Podsjećamo, 15. juna oko 19:35 sati, dežurnoj službi Policijske stanice Lukavac, prijavljeno je da je u mjestu Bokavići, prilikom kupanja u jezeru Modrac, pod vodom nestao dvadesetogodišnji mladić inicijala M.A. iz Tuzle.

Vezani članak Oglasili se iz MUP-a TK: Dvadesetogodišnji mladić iz Tuzle nestao u jezeru Modrac, potraga u toku

Ovakvi slučajevi su i podsjetnik na to da se prilikom kupanja u jezerima, rijekama i drugim vodenim površinama, mora posvetiti posebna pažnja s ciljem zaštite.

Vezani članak Sistem i zakon ih ne prepoznaju: Pripadnici GSS-a u TK rizikuju živote bez opreme, zaštite i naknade

Građani bi trebali biti izuzetno oprezni prilikom kupanja, posebno na mjestima koja nisu službeno uređena ili nadgledana. Mutna voda, muljevito dno, nagle promjene dubine i odsustvo spasilačkih službi mogu biti faktori koji doprinose tragičnim ishodima.