Nenad Stevandić poručio je da Republika Srpska nije finansijski propala, već da je, uprkos kritikama, dodatno ojačala svoju stabilnost i povećala plate u javnom sektoru.

Stevandić o RS-u: "Ne da nismo propali, već smo i dodatno ojačali finansijsku stabilnost"
Foto: NSRS | Nenad Stevandić

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić oglasio se jutros rekavši da je "Srpska dodatno ojačala svoju finansijsku stabilnost" i dodao da su ove godine povećane plate građanima.

On je to kazao reagujući na priče da je Republika Srpska "finansijski propala".

"Ne da nismo propali, već smo i dodatno ojačali finansijsku stabilnost, povećali smo plate - ove godine smo uspjeli da povećamo plate i zdravstvenim radnicima, u dva navrata, očekujemo da bi to moglo da bude još jednom. Povećali plate policiji, dijelu pravosuđa, na redu je prosjveta. Oni su očekivali naš potpun krah, ali mi smo uspjeli, ne samo da se stabilizujemo, u smislu jače finansijske discipline i fiskalne odgovornosti, nego da postanemo međunarodni faktor", rekao je Stevandić za TV Prva.

Ocijenio je da se danas glas Republike Srpske može čuti na mnogim mjestima u svijetu.

"To što mi pričamo, priča se danas i u Americi i u velikom dijelu Evrope, u svim zemljama Briksa i u zemljama koje nisu pod patronatom međunarodnih faktora koji od Bosne i Hercegovine prave novi veliki eksperiment, koji možda se završi tragično po njene narode - i Bošnjake i Hrvate i Srbe", rekao je Stevandić.

Komentarišući nedavnu odluku visokog predstavnika u BiH Christiana Schmidta, Stevandić je istakao da "Schmidt zadire u budžet Srpske i njene prihode i raspoređuje ih gdje on hoće".

"To ne postoji ni u Evropi, ni u demokratskom društvu, a da budem iskren ne postoji ni u jednoj civilizovanoj zajednici", rekao je Stevandić.