Predsjednik NSRS-a Nenad Stevandić uputio je oštru kritiku visokom predstavniku u BiH Christianu Schmidtu, optužujući ga za destabilizaciju političke situacije u zemlji.

Stevandić uputio oštru poruku Schmidtu: "On je Bosnu i Hercegovinu doveo u suludo predratno stanje"
Foto: Screenshot | Nenad Stevandić

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske (NSRS) Nenad Stevandić oglasio se na društvenim mrežama uputivši osuđujuću poruku visokom predstavniku u BiH Christianu Schmidtu.

Na početku svoje poruke, Stevandić je rekao da je Christian Schmidt "doveo BiH u suludo predratno stanje".

"Od dolaska u BiH i uzurpacije funkcije visokog predstavnika, Christian Schmidt je svu pakost i odluke usmjerio protiv Republike Srpske, njenih institucija, imovine i lidera, igrajući na najniže strasti ostrašćenih Bošnjaka", rekao je Stevandić.

Također, osvrnuo se i na to kakav je ukupan rezultat rada visokog predstavnika u BiH.

"Je li Bošnjacima bolje? Jesu li bh. institucije stabilne, i je li ojačala opozicija iz Srpske i njegovi miljenici Dino, Čampare i ostali?", upitao je.

Posebno je naglasio da sve što je visoki predstavnik "gurao i podržavao – raspada se".

"Valjda će svi ubrzo shvatiti da je radio isključivo za sebe i po svom, i da nastavlja da zakucava eksere u mrtvački kovčeg suživota i mira u BiH. Samo da ne bude kasno", zaključio je Nenad Stevandić.