Igor Stojanović tokom emisije komentarisao je Stevandićev odlazak u Beograd iako je Sud BiH izdao nalog za hapšenje.

Potpredsjednik Federacije BiH: Stevandićevo obezbjeđenje se vratilo u BiH, on je ostao u Beogradu
Foto: Potpredsjednik FBiH | Igor Stojanović

Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Igor Stojanović večeras je bio gost emisije Centralni dnevnik na Face TV, sa Senadom Hadžifejzovićem.

Ovom prilikom, razgovarali su između ostalog i o odlasku Nenada Stevandića, predsjednika Narodne skupštine RS u Beograd.

Naime, Stevandić je sinoć došao u Beograd ali je i današnji dan proveo u glavnom gradu Srbije kao podrška "studentima koji žele da uče".

U razgovoru sa Senadom, Stojanović je spomenuo da se Stevandić nije još uvijek vratio u BiH.

"Stevandićevo obezbjeđenje se vratilo u BiH, on je ostao u Beogradu", rekao je Stojanović.

Podsjećamo, Tužilaštvo Bosne i Hercegovine ranije je izdalo nalog za privođenje predsjednika bosanskohercegovačkog entiteta RS Milorada Dodika, predsjednika Narodne skupštine RS Nenada Stevandića i premijera RS Radovana Viškovića.

Vezani članak Na prijedlog Tužilaštva: Sud BiH odredio pritvor Dodiku, Stevandiću i Viškoviću

Odluka je donesena nakon što se osumnjičeni dva puta nisu odazvali na poziv za saslušanje.