Policija je od 37-godišnjeg vozača oduzela vozilo bez registarskih oznaka, a za kojeg je ustanovljeno da ima dug od 44 hiljade maraka.

Oduzeto vozilo od 37-godišnjaka:  Utvrđeno da ima dug za neplaćene kazne od 44 hiljade maraka
Foto: Ilustracija | Kontrola u saobraćaju

Jučer u 19:10 sati u ulici Gornji Zovik, općina Hadžići, policijski službenici Policijske uprave Hadžići i Trnovo su zaustavili i kontrolisali putničko motorno vozilo "VW Golf II", bez registarskih oznaka, kojim je upravljao E.T., rođen 1988. godine, nastanjen u Hadžićima.

"Izvršenim provjerama utvrđeno je da je imenovani višestruki povratnik u činjenju prekršaja iz oblasti saobraćaja, te da upravlja vozilom prije sticanja prava na upravljanje. U registru novčanih kazni i prekršajnih evidencija ima dug po osnovu neplaćenih kazni u iznosu od 44.405,00 KM", saopćeno je iz MUP-a Kantona Sarajevo.

Od prekršitelja je privremeno oduzeto predmetno vozilo, a Općinskom sudu u Sarajevu će biti podnesen Zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka za počinjene prekršaje iz oblasti Zakona o saobraćaju na putevima u Bosni i Hercegovini.