Behram-begova medresa u utorak je ispratila 350. generaciju maturanata, koji su se tradicionalno prošetali gradom.
Sinoć je održana svečana akademija povodom ispraćaja 125 maturanata 350. generacije Behram-begove medrese, koja ove godine obilježava veliki jubilej – 400 godina postojanja i tradicije.
Iskrene čestitke maturantima, njihovim roditeljima, profesorima i upravi Medrese uputio je ministar nauke i obrazovanja TK, Ahmed Omerović.
"Posebnost ove generacije jeste činjenica da svoj uspjeh povezuje sa obilježavanjem 400 godina postojanja Behram-begove medrese, jednog od najvažnijih simbola obrazovanja i tradicije u Bosni i Hercegovini. Iz ove velike tradicije možemo izvući tri važne pouke. Prva je da veliki rezultati zahtijevaju vrijeme, strpljenje i kontinuitet. Druga je da su ljudi najveći resurs svakog društva i da smo se kroz historiju uvijek oslanjali na vlastite snage. Treća pouka jeste da bez truda nema uspjeha. Ovi mladi ljudi su svojim radom ostvarili značajne rezultate, a isti trud i odgovornost bit će im potrebni i kroz život", kazao je Omerović.
Ministar je na kraju poručio da je Behram-begova medresa kroz četiri stoljeća ostala simbol znanja, odgoja i duhovne snage našeg naroda.
"Siguran sam da će i ova generacija nastaviti putem uspjeha i dostojanstveno predstavljati svoju školu i Bosnu i Hercegovinu", kazao je.
Vezani članak
Podsjećamo, Behram-begova medresa u utorak je ispratila 350. generaciju maturanata, koji su se tradicionalno prošetali gradom, a ispraćaj su obilježili osmijesi, emocije i ponos porodica i prijatelja, ali i profesora i građana.