Jutros je potvrđeno da je isporuka toplotne energije uredna, te da se kontinuirano prati stanje i obavljaju sve potrebne aktivnosti na sistemu daljinskog grijanja.

Normalizovana isporuka toplotne energije u Tuzli, sve tehničke poteškoće otklonjene
Foto: Ilustracija | Počinje sezona grijanja

Sve tehničke poteškoće u radu postrojenja proizvođača toplotne energije u Termoelektrani Tuzla su otklonjene, čime su se stekli uslovi za redovnu isporuku toplotne energije prema gradu Tuzla i naselju Šićki Brod.

Ova informacija saopćena je sinoć oko 22 sata iz Centralnog grijanja Tuzla kada su sve ekipe Centralnog grijanja d.d. Tuzla bile na terenu kako bi se osiguralo uspostavljanje punog režima rada sistema daljinskog grijanja grada Tuzle.

Jutros je potvrđeno da je isporuka toplotne energije uredna, te da se kontinuirano prati stanje i obavljaju sve potrebne aktivnosti na sistemu daljinskog grijanja.

"Obustava isporuke trajala je od ranih jutarnjih sati u subotu, 15.11.2025. godine, do kasnih večernjih sati u nedjelju, 16.11.2025. godine. Na osnovu utvrđene procedure obračuna i obaveza propisanih Zakonom o porezu na dodatu vrijednost, Centralno grijanje d.d. Tuzla će izvršiti umanjenje „dana grijanja“, odnosno broja dana koji predstavljaju osnovicu obračuna po m² za mjesec novembar", saopćeno je.

Podsjećamo, ovo nije prvi put u ovoj sezoni da Tuzlaci ostaju bez grijanja, a građani se nadaju da će se svi potencijalni kvarovi otkloniti kako se ovakve neželjene situacije ne bi ponavljale u nadolazećim hladnijim danima.