Penzije će se povećati sa 11,2 na 17 posto.
Sinoć je u sali Doma kulture u Srebreniku održana javna tribina Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine pod nazivom "Djela, a ne riječi", na kojoj su predstavljeni konkretni rezultati rada SDP BIH na federalnom i državnom nivou vlasti.
Prisutnima su se obratili Predsjednik SDP BIH i Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić, Predsjednik KO SDP BIH Tuzla i delegat u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH Dževad Hadžić, Generalni sekretar SDP BIH Edis Dervišagić, Predsjednik GO SDP BIH Srebrenik i Predsjedavajući Gradskog vijeća Srebrenik Nisvet Sejdinović, Gradonačelnik Grada Srebrenik Adnan Bijelić i vijećnice u Gradskom vijeću Srebrenik Melita Ćosić i Vesna Husić.
Građanima Srebrenika prezentovana su ključna postignuća Vlade Federacije BiH, predvođene premijerom Nerminom Nikšićem, s posebnim fokusom na mjere usmjerene ka poboljšanju životnog standarda građana, stabilizaciji javnih finansija i jačanju ekonomskog ambijenta.
Vezani članak
Nikšić je govorio i povećanju penzija u Federaciji BiH. Naveo je da će naredno povećanje stupiti na snagu od 1. jula, a penzije će se povećati sa 11,2 na 17 posto.
Najava da će od 1. jula uslijediti rast penzija na 17 posto bila je jedna od poruka koja je privukla najveću pažnju prisutnih, posebno imajući u vidu rast troškova života i dugotrajne zahtjeve penzionera za većim primanjima.