Delegat SDS-a Želimir Nešković rekao je da očigledno "nije dovoljno što postoji poslovnik, nego je potreban i nečiji lični amin".
Delegat SDS-a u Klubu Srba Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Želimir Nešković uputio je poruku Draganu Čoviću, kojeg je nazvao "neformalnim predsjednikom SNSD-a", pozivajući ga da – kako kaže – "velikodušno pusti" tri srpska delegata da prisustvuju sjednici Doma naroda, stoji u saopćenju SDS-a.
Nešković je poručio da bi bilo "krajnje vrijeme da se prekine ova politička predstava u kojoj ovi srpski delegati ne dolaze na sjednice i ne daju da se smanje akcize na gorivo i na taj način pomogne kućnim budžetima".
Dodao je da očigledno "nije dovoljno što postoji poslovnik, nego je potreban i nečiji lični amin".
"Ako već Dragan Čović ima tu moć da određuje ko iz Republike Srpske može da prisustvuje sjednici, onda bi bilo korektno da to i javno prizna, da ne glumimo više institucije", rekao je Nešković, aludirajući na, kako tvrdi, političku kontrolu nad procesima u Domu naroda.
On je ironično dodao da "nije problem ni da se uvedu propusnice ili dozvole", samo da se, kako kaže, konačno razjasni "ko je portir, a ko delegat".
"Možda bi bilo najjednostavnije da Čović napravi spisak podobnih i nepodobnih, pa da znamo na čemu smo. Ovako se samo vrtimo u krug i pravimo cirkus od institucija", naveo je Nešković.
Na kraju je Nešković zaključio da cijela situacija dodatno oslikava duboke političke nesuglasice i blokade koje već duže vrijeme prate rad Doma naroda, gdje se, umjesto rasprava o zakonima, sve češće vodi borba oko samog prava na prisustvo sjednicama.