Predstavnici Vlade Federacije Bosne i Hercegovine danas su na konferenciji za novinare izložili rezultate svog rada u prethodne dvije godine.

Nermin Nikšić o Vladi FBiH: Nismo savršeni, ali smo iskreni, nismo uvijek brzi, ali idemo naprijed
Foto: Fena | Nermin Nikšić

Premijer Federacije BiH, Nermin Nikšić, obratio se medijima i podijelio svoje viđenje načina vođenja Vlade Federacije BiH.

"Dvije godine od preuzimanja odgovornosti. Ponosni na ono što smo postigli, ali ostajemo duboko samokritični i realni. Vodimo se jasnim uvjerenjem, da politika mora služiti ljudima. Našli smo duboko ukorijenjene izazove", kazao je Nikšić.

U svom govoru istakao je da su odlučili biti fokusirani na svoj rad, te dodao da "umjesto izgovora, nudimo rješenje, ostajemo dosljednji na tom putu, a Federacija BiH se mijenja na bolje".

"Otvorili smo vrata reformama koje su decenijama čekale. U srcu svakog poteza nije broj, nego čovjek. Federacija BiH je finansijski stabilna", kaže Nikšić.

Rekao je i to da poslodavace neće ostaviti same i istakao da su refundirali doprinose za januarsku i februarsku platu sa gotovo 20 miliona maraka.

Na kraju je istakao da je ostala jedna velika obaveza za rješavanja statusa penzionera.

"Želimo okončati fiskalnu reformu. Proširujemo kapacitete namjenske industrije, a radimo na tome da nađemo podogne lokacije u Hercegovini. Siguran sam da ćemo dati sve od sebe da u ovom mandatu uradimo sve što smo planirali. Nismo savršeni, ali smo iskreni. Nismo uvijek brzi, ali idemo naprijed", rekao je Nikšić.