U općini Doboj Istok prijavljeno je klizište koje je ugrozilo jedan stambeni objekat.

Na području TK ugašena dva požara i prijavljeno klizište koje je ugrozilo stambeni objekat
Foto: Arhiva | Ilustracija

Kantonalna uprava civilne zaštite Tuzlanskog kantona intervenisala je u gašenju dva požara u protekla 24 sata, te je zabilježila jednu prijavu aktiviranja klizišta.

Vatrogasci su ugasili dimnjak koji je gorio na kući u naselju Gornje Živinice, te su ugasili zapaljen otpad u naselju Par Selo na području Grada Tuzle.

KUCZ TK je ponovno upozorio na klizište u naselju Orlova Klisura na području Grada Srebrenika 
"Klizište širih razmjera u mjestu Orlova Klisura, na koju CZ Grada Srebrenik već više mjeseci
upozorava, Federalni vodni inspektor je svojim aktom 2025. godine izdao nalog Federalnoj Agenciji za vodno područje rijeke Save za hitno
poduzimanje mjera uklanjanja materijala iz korita rijeke Tinje kako bi se normalizirao protok vode
koritom rijeke Tinje a sve sa naznakom odmah, još uvijek nije sanirano", navodi se u izvještaju KUCZ-a.

U općini Doboj Istok prijavljeno je klizište koje je ugrozilo jedan stambeni objekat.  Kako se navodi u izvještaju, klizište se aktiviralo u naselju Habibovići, MZ Klokotnica. 

Vodostaj na brani HA Modrac jutros u 07.00 sati bio je 198,93 mnm., a tačka preljeva je 200 m.n.m.
"U odnosu na mjerenje prije 24 sata vodostaj je viši za 2 cm. Ispust kroz temeljne otvore iznosi 9,71
m3/s", saopćeno je iz KUCZ TK.