"Neka se ne iznenade ako BiH bude u južnom dijelu deponovala hemijski otpad", rekao je Mehmedović.

Mehmedović: Da mogu gradili bi odlagalište nuklearnog otpada u centru Sarajeva
Foto: Arhiva | Šemsudin Mehmedović

Državni zastupnik i lider pokreta Naprijed! Šemsudin Mehmedović komentarisao je odluku Hrvatskog sabora. 

Naime, Hrvatski sabor je u ponedjeljak po hitnom postupku donio Zakon o izgradnji Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada kojim se osigurava regulatorna osnova za izgradnju odlagališta otpada iz NE Krško, ali i domaćih bolnica te industrije, a preferentna lokacija je Čerkezovac na Trgovskoj gori.

Mehmedović navodi da je ovo još jedan u nizu dokaza šta Hrvatska misli o BiH i njenim građanima.

[related]1003897[/related]

"Da mogu gradili bi odlagalište nuklearnog otpada u centru Sarajeva", rekao je Mehmedović.

Rekao je kako priča još nije završena.

"Nama spočitavaju sve ono što oni rade i misle da bi uradili. Mi ćemo morati tražiti zaštitu u pravnim mehanizmima EU i međunarodnog prava jer je očigledna jednostrana bahatost vlade RH i njenih dužnosnika. Neka se ne iznenade ako BiH bude u južnom dijelu deponovala hemijski otpad, a što može ugroziti turističke potencijale RH. Nije još to završena priča, bez obzira na neljudski i loš komšijski odnos Sabora RH", rekao je Mehmedović.