Potpredsjednik Partije demokratskog progresa Igor Crnadak najavio je bojkot sutrašnjeg govora Milorada Dodika.

Igor Crnadak: U znak protesta neću prisustvovati sutrašnjem govoru Milorada Dodika
Foto: Arhiva | Igor Crnadak

Igor Crnadak, potpredsjednik Partije demokratskog progresa (PDP) i Šef poslaničkog kluba ove stranke u Narodnoj skupštini bosanskohercegovačkog entiteta RS, rekao je da u znak protesta neće prisustvovati sutrašnjem govoru Milorada Dodika u Narodnoj skupštini.

"Zbog namjere vladajuće većine da se, na sutrašnjoj posebnoj sjednici Narodne skupštine RS, usvoji zakon kojim će se zabraniti finansiranje političkih partija iz budžeta, kao narodni poslanik sam donio odluku da, u znak protesta, ne prisustvujem prvoj tački dnevnog reda, govoru predsjednika SNSD Milorada Dodika, povodom 30 godina od potpisivanja Dejtonskog sporazuma. Pomenuti zakon je silovanje demokratije, direktan napad na kritičko mišljenje i slobodu govora, kao i pokazatelj beskrupuloznosti vladajućeg režima", kazao je Crnadak.

U svom obraćanju istakao je da je "njihov postupak kao kada bi neko u stanu imao požar, pa odlučio da zbog toga zapali cijelu zgradu".

"Nezapamćen izljev bijesa SNSD-a i US prema opoziciji možda sutra ne možemo zaustaviti glasanjem, ali možemo biti jasni i glasni u nazivanju stvari pravim imenom. Ovim zakonom se legalizuje vođenje političke kampanje prljavim novcem i dozvoljava se da korupcija i zvanično utječe na pobjednika sljedećih izbora.

Na ovaj način želim da sačuvam dostojanstvo i bar ne pomažem onome ko direktno juriša protiv mene i ljudi koje predstavljam", naglasio je potpredsjednik PDP-a.