Za sada nije poznato da li se radilo o službenoj intervenciji ili je vozilo bilo parkirano bez opravdanog razloga.

Građanka Sarajeva ostavila poruku na policijskom vozilu: "Ne smijete tu parkirat"
Foto: Screenshot | Pravila jednaka za sve

Snimak koji se pojavio na društvenim mrežama postao je viralan te izazvao brojne reakcije građana.

Naime, djevojka je na policijsko vozilo MUP-a Kantona Sarajevo, parkirano na pješačkom dijelu kolovoza, ostavila poruku sa porukom: "Ne smijete tu parkirati."

Kako se vidi na snimku vozilo je bilo zaustavljeno bez upaljene signalizacije, na mjestu koje je predviđeno za kretanje pješaka.

Građani su u komentarima naveli da se slične situacije često dešavaju i da pozdravljaju postupak djevojke koja je na kulturan način ukazala na nepropisno parkiranje.

"Treba mu pauka zvati", "Ovo treba postati građanska navika", "Neka napišu kaznu sami sebi", neki su od komentara.

Mnogi se slažu sa konstatacijom da pravila trebaju vrijediti za sve, pa i za službenike policije.

Za sada nije poznato da li se radilo o službenoj intervenciji ili je vozilo bilo parkirano bez opravdanog razloga.

Ukoliko bude reakcija MUP-a KS, javnost će biti obaviještena.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli ParkingPapak (@parkingpapak)