Državljanka BiH je vraćena prvim dostupnim letom za Sarajevo.

Državljanka BiH zbog sumnjivih izjava vraćena s njemačke granice: Evo kakve informacije je dala
Foto: Aerodrom Memmingen

Pripadnici granične policije na aerodromu u Memmingenu odbili su ulazak u Njemačku 32-godišnjoj državljanki Bosne i Hercegovine nakon što je tokom granične kontrole davala kontradiktorne informacije o svrsi svog putovanja.

Prema navodima njemačkih medija, incident se dogodio 2. juna na aerodromu u Memmingenu. Tokom razgovora sa službenicima, žena je najprije izjavila da dolazi u posjetu bivšem zaručniku, da bi kasnije navela kako planira boraviti kod poznanika.

S obzirom na različite izjave, policijski službenici odlučili su dodatno provjeriti njene navode.

Kontaktirali su muškarca kod kojeg je navodno trebala odsjesti, ali je on izjavio da nije upoznat s njenim dolaskom niti je znao za planiranu posjetu.

Dodatnu sumnju izazvao je i njen prtljag, koji je prema ocjeni policije ukazivao na namjeru dužeg boravka u Njemačkoj. Zbog ukupnih okolnosti i sumnje u stvarnu svrhu putovanja, njemačke vlasti donijele su odluku o odbijanju ulaska u zemlju.

Državljanka BiH je potom vraćena prvim dostupnim letom za Sarajevo.

Ovaj slučaj još jednom pokazuje da službenici granične policije prilikom ulaska u Njemačku, osim putnih dokumenata, provjeravaju i vjerodostojnost informacija o razlogu putovanja, mjestu boravka i planiranom trajanju posjete.