Federalno ministarstvo zdravstva donijelo je Rješenje kojim se Javnoj zdravstveno-nastavnoj ustanovi Dom zdravlja "Dr Mustafa Šehović" Tuzla odobrava obavljanje dodatne edukacije iz zdravstvene njege u zajednici.
Ovim rješenjem potvrđeno je da Dom zdravlja Tuzla ispunjava sve uslove propisane Pravilnikom o dodatnoj edukaciji iz zdravstvene njege u zajednici, omogućivši realizaciju ovog značajnog projekta u svojim prostorijama.
Ovo postignuće predstavlja još jedan važan korak u razvoju i unapređenju zdravstvenih usluga Doma zdravlja Tuzla, posebno u segmentu zdravstvene njege u zajednici i vanbolničke palijativne njege.
"Zahvaljujući stručnom kadru s višegodišnjim iskustvom, te posvećenom radu na terenu, ostvareni su uslovi za početak edukacije medicinskih sestara i tehničara, kao i diplomiranih medicinskih sestara s područja Tuzlanskog kantona", kazali su iz Doma zdravlja.
Formirani timovi će uskoro započeti s edukacijom, a edukacijski proces bit će ključan za razvoj novih odjela i usluga u domovima zdravlja širom kantona.
Ovaj projekat je također usko povezan s inicijativom "Jačanje sestrinstva u Bosni i Hercegovini", koju implementira Fondacija "Fami", uz aktivno učestvovanje zaposlenika Doma zdravlja Tuzla.
"Realizacija ove edukacije doprinosi podizanju kvalitete zdravstvene njege na viši nivo, osiguravajući bolje usluge pacijentima i jačajući zdravstveni sistem u cijeloj zajednici", saopštili su iz Doma zdravlja.