Podsjećamo, na mailove brojnih škola u Tuzlanskom kantonu, ali i širom Republike Srpske jučer je stigla poruka o postavljenoj bombi.
U petak u 10:10 sati zaprimljene su dojave o postavljenim bombama u Srednjoj mašinskoj i Srednjoj elektrotehničkoj školi, koje su smještene u VI Osnovnoj školi u ulici Alekse Šantića te u Srednjoj građevisnko-ekonomskoj školi koja se nalazi na adresi Konak, bb u Mostaru.
"Učenici i osoblje su evakuisani, a na terenu su patrola policije i inspektori za protueksplozivnu zaštitu koji, uz pomoć službenog psa, provode pregled prostora. Službene radnje su u tijeku", potvrdila je glasnogovornica Ministarstva unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona Ilijana Miloš.
Podsjećamo, na mailove brojnih škola u Tuzlanskom kantonu, ali i širom Republike Srpske jučer je stigla poruka o postavljenoj bombi.
Vezani članak
Naime, poruke su poslane sa istim sadržajem u kojem je pisalo:
"Eksploziv je postavljen na školskom terenu. Prenesite 10 BTC na ovu adresu ako želite izbjeći eksploziju. Mi smo pravi muslimani, ratnici Islamske države. I ne odobravamo utjecaj i pritisak evropskih država na Muslimane u Bosni. Želimo da svi evropski lideri imaju grkljane i njihove porodice spaljene. Naš cilj je uspostaviti kalifat u Evropi. Naši zahtjevi su iseljenje kršćana sa teritorije Bosne i prenos navedenog iznosa na naš račun. 'Borite se protiv nevjernika gdje god ih sretnete, istjerajte ih iz mjesta odakle su vas protjerali'".