Dodik je napisao da "mržnja Sarajeva prema Srbiji, Republici Srpskoj i Srbima jača je od ekonomskog interesa i želje za saradnjom".
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik je na X-u komentarisao incident u kojem je bačena crvena farba na jednu od prodavnica u ulici Ferhadija u Sarajevu.
Dodik je napisao da "mržnja Sarajeva prema Srbiji, Republici Srpskoj i Srbima jača je od ekonomskog interesa i želje za saradnjom".
"Ono što je urađeno prodavnicama kompanija iz Srbije i Republike Srpske neodoljivo podsjeća na početak najmračnijeg perioda u historiji Evrope i svijeta. I neće stati. Ponavljat će se. Sve dok i posljednja ne bude zatvorena", napisao je.
Vezani članak
Kazao je kako je mržnja kao korov, te da ju je teško iskorijeniti.
"Kada se hrani, ona cvjeta. Zato pozivam sve naše kompanije – zatvorite svoje prodavnice. Posla ima i van Sarajeva", poručio je.