Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik oglasio se nakon navoda da će Velika Britanija poslati migrante u devet zemalja među kojima je i BiH.
Dodik je kazao da je sada i zvanično to da "Velika Britanija od BiH želi da napravi deponiju migranata".
"Sada je i zvanično - opozicija iz Republike Srpske slagala je javnost govoreći da je sa britanskim ministrom razgovarala o evropskom putu, a pristali su da BiH bude sabirni centar za migrante. To je potvrdio i premijer Keir Starmer lično, smatrajući tu stvar gotovom. Nije gotova i dok je Republike Srpske neće biti gotova", napisao je Dodik na početku svoje objave.
Kaće da to neće biti gotovo ne zbog ksenofobije, već zato zna šta takav plan znači.
"To bi značilo civilizacijsku prijetnju - jer je nastavak višedecenijskog projekta promjene etničke slike ovih prostora i tihe islamizacije Balkana. Bezbjednosnu tempiranu bombu - jer bi ljudi koje London ne želi bili smješteni tik uz srpske kuće, škole i crkve. Odbijeni migranti, iz zona ratova, ekstremizma i bezakonja, svega nekoliko sati leta od Londona - ali taman dovoljno blizu da ovdje prave probleme. Poslije Velike Britanije u BiH će migrante isporučiti i sve ostale države zapadne Evrope. A, onda se u BiH više neće čuti ni srpski, ni hrvatski, ni bošnjački jezik", dodao je Dodik.
Navodi kako nije čudo što bošnjački političari šute.
[related]993133[/related]
"Oni bi pristali na sve. Oni bi, da treba, od Baščaršije napravili zoo-vrt, a od Tuzle koloniju zombija ako to traže njihovi mentori. Ali ono što zapanjuje jeste ćutanje srpskih političara iz opozicije - Stanivukovića, Miličevića i Vukanovića - onih koji su o tome razgovarali s britanskim ministrom David Lammy u Sarajevu, kada su uz večeru pristali na ovaj plan", navodi dalje.
Kaže kako Republika Srpska u tome ne učestvuje, niti će učestvovati.
"Moja je dužnost da to kažem jasno - i narodu i strancima: Republika Srpska neće dozvoliti da postane parking za migrante koje su odbacile evropske metropole. Dok sam ja predsjednik - nećete to uraditi. Ni tiho, ni krišom, ni uz klimoglav poslušnika", poručio je Dodik.