Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović najoštrije je osudio zlostavljanje maloljetnih djevojčica u Tuzli.
Bećirović je kazao da osude izražava prije svega, kao čovjek i roditelj.
"Posebno je bolna činjenica da su ove djevojčice bile štićenice prihvatilišta Doma za djecu bez roditeljskog staranja. Užasno je da su u tom gnusnom nedjelu učestvovali i pojedini pripadnici policijskih struktura i jedan profesor", kazao je.
Navodi da je od izuzetne važnosti da nadležne institucije detaljno istraže i najoštrije sankcionišu sve one koji su učestvovali u zlostavljanju dvije djevojčice.
"Moramo pokazati da ima pravde i da će kazna stići sve one koji krše zakone i temeljne norme ljudskosti i morala. Odgovor nadležnih institucija mora biti brz, efikasan i odlučan. Sigurnost djece u Bosni i Hercegovini mora biti nulti prioritet cijelog društva", naveo je dalje.
Poručio je kako se kriminalcima mora poslati jasna poruka - da ih od ruke pravde ne može spasiti nikakva uniforma ili pozicija.